Zaznacz stronę

Obrazy wojny w Twoich snach (Ukraina, zniszczone szpitale, Zelensky)

utworzone przez

Ponieważ na wschodzie trwa wojna, a jej obrazy mogą odbijać się w Waszych snach, podrzucam kilka podpowiedzi, dlaczego nie wolno się obawiać takich symboli oraz w jaki sposób z nimi pracować.

Zanim jednak przejdziemy dalej, zadajmy sobie pytanie, co sny mówią o najtrudniejszym momencie życiowym człowieka, czyli momencie śmierci.

Powołam się tutaj na badania Junga i jego współpracowników, którzy temat wzięli pod lupę wiele lat temu, przyglądając się treści snów osób nieuleczalnie chorych (na przykład będących w zaawansowanym stadium raka, pacjentów hospicjów).

Czy sny komentowały temat zbliżającej się śmierci?

Komentowały, ale marginalnie, muskając ledwo kwestię, tak jakby w ogóle nie było to istotne.

Jung i jego współpracownicy zauważyli, że jak tylko człowiek pogodził się z faktem zbliżającej się śmierci, sny wracały do tematu indywiduacji, napierając na tę kwestię z całą siłą. “Tak jakby to indywiduacja była celem życia człowieka”.

Ponieważ temat wojny i wszystkiego, co z tym związane, jest aktualnie żywo obecny w naszej przestrzeni, co więcej dotyka większość z nas emocjonalnie, obrazy z nim związane mogą zacząć pojawiać się w naszych snach. Jednak, choć może zabrzmi to brutalnie, Twoich snów nie obchodzi sytuacja geopolityczna. Twoja podświadomość walczy o Twoją indywiduację, o to co Ty kreujesz w swoim świecie, o Twoją odwagę, by rozegrać swoje życie w najpiękniejszym stylu.

Warto zapamiętać, że zadaniem snów nie jest Cię straszyć tylko Cię rozwijać. Już samo przyjęcie tego typu myślenia pomaga lepiej zrozumieć pojawiające się obrazy.

  • 👉Dlatego jeśli np. przyśni Ci się zniszczony wojną szpital, zadaj sobie pytanie: co we mnie domaga się uleczenia, gdzie ja działam z przestrzeni rany, który element mojej psychiki potrzebuje nowego sposobu leczenia?
  • 👉Jeśli przyśni Ci się wojna, spytaj się siebie, gdzie ja marnuję energię na konflikt wewnętrzny, gdzie ja nie potrafię wybaczyć albo z czym ciągle walczę, tracąc bezcenne siły?
  • 👉Jeśli przyśni Ci się wojsko, które pojmało jeńców, spytaj się siebie, gdzie ja jestem zniewolony – na przykład poprzez sposób myślenia, nadmierny konsumpcjonizm lub obsesyjne trzymanie się niepotrzebnych reguł, spytaj się siebie co mnie trzyma w swoich ryzach i zabiera mi wolność.

Twoje sny są o Tobie!

I dlatego jeśli przyśni Ci się Wołodymr Zełensky❤, który się ukrywa, nie dziw się, że śni Ci się coś, tak skrajnie różnego od rzeczywistości. Spytaj się siebie, GDZIE JA UKRYWAM SWOJĄ MOC I SIŁĘ, KTÓRĄ MÓGŁBYM PORUSZYĆ LUDZKIE SERCA, gdzie ja nie pokazuję swojej charyzmy, gdzie je nie mam odwagi stanąć za sobą. Taki sen to piękny obraz nawołujący Cię do odważnego kroczenia za Twoją najważniejszą prawdą! Gdybyś miał tyle odwagi, co ten człowiek, co chciałbyś zrobić, co powiedzieć innym ludziom?

Mam nadzieję, że te podpowiedzi pomogą Wam lepiej spać i nieco lepiej zrozumieć symbolikę wszystkich snów.

Dobrej nocy!

Ewa

Czytaj regularnie posty na:

https://www.facebook.com/centrumdobregomysleni

 

Jak znaleźć swój styl?

Jak znaleźć swój styl?

W nowojorskim muzeum fotografii pokazywana jest właśnie wystawa, którą można określić: “ciało, w perspektywie kobiecej.” Już samo podkreślenie, że chodzi o spojrzenie kobiet, a cała wystawa to artystyczne zdjęcia robione TYLKO PRZEZ KOBIETY, zdaje się cicho zwracać...

czytaj dalej
Życzenia na Dzień Kobiet 2022

Życzenia na Dzień Kobiet 2022

Drogie Dziewczyny, Czytelniczki, Matki, Singielki, Wojowniczki, Kusicielki, Opiekunki, życzę Wam: ODWAGI do kreowania, nowych, WŁASNYCH wzorców Kobiecości. I niech będą ich miliony, bo przecież nie ma jednego wzorca. Kilka pytań, które pomagają w tej ścieżce: Czym...

czytaj dalej
„Jest Pani zbyt drażliwa”

„Jest Pani zbyt drażliwa”

Okłamano Cię. Kiedy powiedziano Ci, że w tym wieku może Pani odczuwać “wahania nastrojów” i że to jest złe, i dlatego jesteś gorsza. Okłamano Cię. Kiedy powiedziano Ci, że może Pani teraz być bardziej “drażliwa” i że to objaw, z którym trzeba walczyć, albo go tłumić....

czytaj dalej