Zaznacz stronę

Jak znaleźć swój styl?

utworzone przez

W nowojorskim muzeum fotografii pokazywana jest właśnie wystawa, którą można określić: “ciało, w perspektywie kobiecej.”

Już samo podkreślenie, że chodzi o spojrzenie kobiet, a cała wystawa to artystyczne zdjęcia robione TYLKO PRZEZ KOBIETY, zdaje się cicho zwracać naszą uwagę, że kobiece ciało to nie tylko obiekt męskiego pożądania (do czego uparcie chce nas przekonać kolorowa prasa). Ciało to także nośnik historii, zapis całego życia, świadectwo walki o siebie i narzędzie tworzenia.

Co więcej, ciało, to nie tylko ciało kobiety – to też ciało mężczyzny, ciało trans, ciało białe i ciemne, ciało wpisujące się w standardy i takie, którego piękno trzeba nauczyć się dostrzegać.
O tym jest ta wystawa. 👩🏽👨‍🦰👩‍🦱

Tworzyć siebie od środka, pozwolić bliznom wtopić się w krajobraz, docenić różnorodność, widzieć ciało jak dzieło sztuki, eksperymentować z formą, która jest spójna z nami.
No właśnie “spójna z nami”.

I tu przypomina mi się niedawna sytuacja, jednej z kobiet, która BARDZO potrzebuje STYLISTKI, bo jej szafa, to jeden wielki chaos.

SZAFA TO ODBICIE TEGO, KIM SIĘ JEST. 💃🤹‍♀️👩‍🚀

Jeśli panuje tam chaos, a człowiek nie ma swojego stylu, to najprawdopodobniej miota się między różnymi wersjami siebie.
Im lepiej wiemy, kim jesteśmy, im bardziej czujemy zgodność wybranej ścieżki życiowej z głosem własnego serca, tym łatwiej nam dobierać spójne z nami ubrania.
Nasz styl wyłania się wówczas LEKKO I SWOBODNIE. To się dzieje samo, poniekąd “przy okazji”.

Stylistka, która może pomóc podpowiedzieć korzystne fasony, czy ciekawe połączenia, nie stworzy prawdziwie NASZEGO stylu, bo to kwestia własnej tożsamości. Często jakiś czas po takim spotkaniu, jeśli nic nie zmieniło się w środku, kobieta i tak powraca do starych nawyków.

Dlatego jeśli ktoś ma CHAOS W SZAFIE, znacznie lepiej zacząć od pracy nad sobą, a wtedy dużo łatwiej będzie znaleźć swój styl, a właściwie trafniej byłoby powiedzieć “stworzyć swój styl.”
W wyniku pracy wewnętrznej, stopniowo w sposobie ubierania czy też “noszenia się” pojawia się zazwyczaj potrzeba zmian, jakaś niewymuszona kreatywność, albo chociażby krok po kroku dodajemy drobne elementy, które są “BARDZO NASZE”.
Im bardziej zaczynamy siebie doceniać i siebie szanować, tym łatwiej jest nam też zwracać uwagę na jakość, traktować ubranie jak inwestycję, coś, co się robi przede wszystkim dla siebie, z miłości do ciała (a nie np. na pokaz).

Porządki w szafie są częstym skutkiem ubocznym zmian wewnętrznych, pracy nad sobą, widziałam to wiele razy i sama tego doświadczyłam.
Wtedy, (jeśli jeszcze potrzebujesz), jest sens, spotkać się ze stylistką.

Szafa, to odbicie tego, kim się jest.
A co Twoja szafa mówi o Tobie?

Zdjęcie:
Prue Stent & Honey Long, “Wind form” 🤍
Courtesy of: Fotografiska Museum, NY

https://www.fotografiska.com/nyc/

Życzenia na Dzień Kobiet 2022

Życzenia na Dzień Kobiet 2022

Drogie Dziewczyny, Czytelniczki, Matki, Singielki, Wojowniczki, Kusicielki, Opiekunki, życzę Wam: ODWAGI do kreowania, nowych, WŁASNYCH wzorców Kobiecości. I niech będą ich miliony, bo przecież nie ma jednego wzorca. Kilka pytań, które pomagają w tej ścieżce: Czym...

czytaj dalej
„Jest Pani zbyt drażliwa”

„Jest Pani zbyt drażliwa”

Okłamano Cię. Kiedy powiedziano Ci, że w tym wieku może Pani odczuwać “wahania nastrojów” i że to jest złe, i dlatego jesteś gorsza. Okłamano Cię. Kiedy powiedziano Ci, że może Pani teraz być bardziej “drażliwa” i że to objaw, z którym trzeba walczyć, albo go tłumić....

czytaj dalej